Guetta David – Listen


Wyczekiwana płyta najsłynniejszego obecnie klubowego artysty na świecie.
Sia, John Legend, Nicki Minaj, Nico & Vinz, Emeli Sande, Sam Martin – ci artyści są wśród wspierających wokalnie Davida Guettę w piosenkach z płyty „Listen”.
David pracował nad nią blisko trzy lata. Tak długi okres wziął się stąd, że Francuz chciał, aby było to jego najambitniejsze dzieło, pokazujące wszechstronność i ogromną erudycję muzyczną. Stąd w zestawie piosenki nieco wolniejsze, bardziej nadające się do przytulania na parkiecie niż do nieskrępowanego, energetycznego dancefloorowego szaleństwa. Didżej znad Sekwany zaczynał pracę nad kompozycjami w sposób bardziej tradycyjny, od próbowania różnych patentów na gitarze albo fortepianie. Dopiero później ubierał je w bogate produkcyjne szaty.
„Mógłbym powtórzyć to, co już dało mi sukces, ale chciałem rozwinąć się jako producent i przekroczyć kolejną granicę” – wyjaśnia David Guetta. „Chciałem spróbować innych rozwiązań, odrzucić to, co wygodne i przewidywalne. Napisać piosenki, które może prezentować zarówno didżej, jak i zespół rockowy albo orkiestra. Używałem fortepianu, gitar, skrzypiec, a potem mieszałem te instrumenty z elektroniką. Jest to również najbardziej osobista płyta pod względem tekstów, stąd dałem taki a nie inny tytuł. Nadaje się nie tylko do słuchania, lecz również do tańczenia. Ot, taka taneczna płyta prosto z serca”.
Piosenek na „Listen” jest 14. Wśród gości pojawiają się w nich między innymi: Emeli Sandé („What I Did For Love”), The Script („Goodbye Friend”), John Legend („Listen”), Nicki Minaj („Hey Mama”), Sia („The Whisperer”), Nico & Vinz wraz z Ladysmith Black Mambazo („Lift me Up”). W dwóch numerach słychać wokalistę, który w ostatnich miesiącach zachwycił Davida najmocniej, czyli Sama Martina. Śpiewa on w „Lovers On The Sun” i „Dangerous”.
Tracklista:
1. Dangerous feat. Sam Martin
2. What I Did For Love feat. Emeli Sande
3. No Money No Love feat. Elliphant & Ms Dynamite
4. Lovers On The Sun feat. Sam Martin
5. Goodbye Friend feat. The Script
6. Lift Me Up feat. Nico & Vinz, Ladysmith Black Mambazo
7. Listen feat. John Legend
8. Bang My Head feat. Sia
9. Yesterday feat. Bebe Rexha
10. Hey Mama feat. Nicki Minaj & Afrojack
11. Sun Goes Down feat. MAGIC! & Sonny Wilson
12. S.T.O.P feat. Ryan Tedder
13. I’ll Keep Loving You feat. Jaymes Young & Birdy
14. The Whisperer feat. Sia